"Висенето" в интернет стана по-важно от срещите с приятели или с гаджето
Компютърът и интернет пространството са станали по-важни от приятелите и гаджето. Един тийнейджър се чувства щастлив и доволен, когато води виртуален разговор с приятелите си и с непознати. Децата над 13 години седят средно по 3 часа пред екрана на к
2009-12-04 12:51:24
Компютърът и интернет пространството са станали по-важни от приятелите и гаджето. Един тийнейджър се чувства щастлив и доволен, когато води виртуален разговор с приятелите си и с непознати. Децата над 13 години седят средно по 3 часа пред екрана на компютъра. Тийнейджърите се чувстват нещастни, когато нямат достъп до интернет. В мрежата децата споделят по-спокойно, особено с непознати на тяхната възраст, които често се срещат по форумите. Но дума не може да стане един тийнейджър да сподели душевните си терзания с педагогически съветник или с училищния психолог.
60% от учениците са ставали свидетели на насилие в учирище или на улицата, но малцина са тези, които признават дали вкъщи има насилие между тях и родителите или само между родителите. Като цяло българските ученици се чувстват щастливи, поне това показало допитване на деца от 13 до 18-годишна възраст. Децата намират щастие в различни неща - 11% го намират в любовта, 9.7% в нещо хубаво, 30.9% при семейството, 42.2% при приятелите. Въпреки, че семейството е важно за тях, децата не споделят с родителите си, когато имат сексуален проблем.
Когато децата били допитани кои институции им вдъхват доверие на първо място казали училището, после църквата и на трето място е президенството.
Автор: Ралица Солакова